Urodzinowe menu

www.zimnacrew.pl

Skoro przychodzą goście, trzeba czymś uraczyć ich podniebienia. Wcale nie jest to takie trudne, zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy znakomitej jakości produkty z całego świata są dostępne na wyciągnięcie ręki. Możemy je wykorzystać do skomponowania wybornego menu na niezapomniane przyjęcie urodzinowe. Jeżeli imprezę organizuje jubilat, może śmiało postawić na kuchnię, którą sam lubi i tym samym zaprosić swoich gości do prywatnej krainy smaków. A może oni sami też dołożą coś od siebie i powstanie niepowtarzalna uczta? Jakby nie było, coś jeść podczas urodzin trzeba.

Dobre menu na taki wieczór powinno przewidywać trochę lekkich przekąsek, które sprawdzą się jako przystawka, ale również mogą być dobrym sposobem na przegryzienie piwka, winka lub wódeczki. Warto, aby były na stole cały czas, więc opłaca się przygotować większą ilość. Zasadnicza część kolacji powinna być bardziej treściwa, aby nikt nie siedział głodny, a ewentualnie wypity alkohol nie sponiewierał gości zbyt mocno. Mile widziane jest mięso, również grillowane (nie tylko latem, jeśli mamy grill elektryczny), a także opiekane ziemniaki lub frytki.

Ponieważ nie samym mięsem człowiek żyje, dla równowagi należałoby zadbać o coś jarskiego. Dobra sałatka jest stałym punktem na polskim stole, warto zatem po nią sięgnąć. Sprawdzi się sałatka jarzynowa (rodzima klasyka), a także pieczarkowo-ziemniaczana. Dla zwolenników śródziemnomorskiej lekkości doskonałą opcją są sałaty z dodatkiem aromatycznego dressingu na bazie oliwy z oliwek i ziół.

power.edu.pl