Tort domowy czy z cukierni?

konsument.edu.pl W Drukarnii Booklet można zamówić naklejki z nadrukiem własnego projektu

Ciężko wyobrazić sobie większość udanych przyjęć urodzinowych bez tortu. Wprawdzie są środowiska i rodziny, które od tej słodkiej tradycji zazwyczaj odstępują, ale trzeba jednak powiedzieć, że torty są wciąż na topie. Nie brak jednak pytań o to, w jaki sposób ów tort zorganizować. Rozwiązania są zasadniczo dwa. Można zamówić go w cukierni lub upiec samodzielnie. Oba podejścia mają swoje wady i zalety, więc oba znajdują swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników. Rozważmy teraz argumenty „za” i „przeciw”.

Tort domowy na pewno jest tańszy, ale wymaga pewnego nakładu pracy ze strony tego, kto będzie go piekł. Zadanie zwykle spada na barki mam oraz babć jubilatów, jednak przyrządzenie smakowitego tortu dla kochanej osoby to i tak czysta przyjemność. Domowy wypiek nie będzie pewnie tak efektowny i estetyczny jak dzieło profesjonalistów, jednakże na pewno urzeknie wszystkich gości doskonałym smakiem. Jubilat z kolei doceni fakt, że ktoś napracował się z myślą o nim. Prezenty tego rodzaju są często najmilej wspominane.

Osoby mniej obeznane ze sztuką wypieków lub niemające na nie czasu wybiorą natomiast tort przygotowany przez zawodowych cukierników. Wybór tortów urodzinowych jest naprawdę ogromny – w pierwszej z brzegu cukierni oferta jest szeroka. Warto jednak skorzystać z usług naprawdę dobrej pracowni, tak aby tort wyglądem i smakiem przyczynił się do tego, że przyjęcie urodzinowe będzie niezapomnianym przeżyciem. Jeśli chodzi o smaki, tu trzeba kierować się preferencjami jubilata. Wszak to jego święto!

Dla firm prowadzimy kadry i płace oraz pełną dokumentację kadrowo płacową maciaszczyk.pl/oferta/wizerunek-firmy