Lista gości

Wszyscy jubilaci chcą, aby na ich urodzinach pojawili się ludzie, których lubią, cenią i szanują. Często praktykuje się rozbicie uroczystości na dwie części. Na jednym przyjęciu pojawiają się członkowie rodziny, a na drugim – znajomi i przyjaciele. Najlepiej, gdy oba spotkania odbywają się w różnych terminach, bo można wtedy poświęcić każdej grupie gości odpowiednio dużo uwagi. Co z tymi gośćmi? Kogo i jak zaprosić, aby wszystko wyszło zgrabnie? Są tutaj różne szkoły, więc każdy musi sobie wybrać tę, która będzie dla niego optymalna. Jedna z nich przewiduje nawet, by żadnych zaproszeń nikomu nie składać.

Urodzinowe przyjęcie może mieć charakter otwarty – szczególnie wtedy, gdy odbywa się w domu. Oznacza to, że na miejscu pojawiają się osoby, które w danym dniu chcą być z jubilatem. Zwykle wiadomo z góry, kto na pewno się pojawi, a obecność reszty stanowi siłą rzeczy miłą niespodziankę dla świętującego. Podobnie może być z przyjęciem rodzinnym, na które często w ciągu całego dnia schodzą się członkowie bliższej i dalszej rodziny. Przebieg takich imprez jest z reguły bardziej spontaniczny i zostają one w pamięci uczestników na dłużej.

Jeśli jubilat jest bardziej zorganizowany i lubi mieć wszystko ustalone i pod kontrolą, zdecyduje się na zaproszenie każdego z osobna. W tych czasach z reguły odbywa się to drogą telefoniczną lub internetową i raczej nikt nie obraża się o taką formę. Oczywiście jeśli rzecz dotyczy osób starszej daty, warto się nawet pofatygować osobiście. Na pewno docenią taki gest.

choroby.chorobywpodrozy.com.pl