Jak zaprosić ludzi

Wspomnieliśmy o tym już w kontekście listy gości, ale chyba warto pochylić się jeszcze przez moment nad istotną kwestią techniczną związaną z tym, jak zaprosić ludzi na nasze urodzinowe przyjęcie. Sporo zależy od wieku jubilata i wieku gości, którzy mają się pojawić na jego prywatnym święcie. Osoby młode przywykły do nowoczesnych kanałów komunikacji, więc telefon, zaproszenie mailowe lub za pośrednictwem Facebooka nie powinno być odczytane jako faux pas. Rzecz jasna, jeśli mamy okazję zaprosić kogoś osobiście, powinniśmy to zrobić bez względu na wiek gości.

Nieco innymi prawami rządzą się urodzinowe przyjęcia w gronie rodzinnym, choć obecnie różnice zaczynają się zacierać. Jeżeli chcemy, by w dniu urodzin odwiedziła nas ciocia z wujkiem czy kuzynostwo, najlepiej będzie sięgnąć po telefon. Zaproszenie telefoniczne nawet w stosunku do osoby wyraźnie starszej zwykle nie uchodzi za gafę. Oczywiście dziwnie by wyglądało, gdybyśmy w taki sposób zapraszali babcię czy dziadka mieszkających w bloku obok. W takiej sytuacji trzeba wstać z miejsca i zaprosić ich osobiście – wszak osobom starszym i do tego tak bliskim należy się szacunek.

Ponieważ żyjemy w nowoczesnych czasach i często mamy wszystkich swoich znajomych na portalach społecznościowych, to luźne przyjęcie urodzinowe może mieć swój początek na Facebooku. W ciągu krótkiej chwili utworzymy wydarzenie, na które zaprosimy wybrane osoby. Jeśli goście potwierdzą udział, będziemy dokładnie wiedzieć, kto pojawi się na imprezie, a to z pewnością pomoże w jej dobrym przygotowaniu.

skup monet poznań porady.lecę.com.pl