Dziecięce przyjęcie

santamaria.com.pl

Na sam koniec zajmijmy się tymi przyjęciami urodzinowymi, które mogą okazać się największymi wyzwaniami organizacyjnymi. Chodzi o imprezy dziecięce, których przebieg jest bardzo różny, a zadowolenie gustów małych gości i samego jubilata rysuje się jako trudna i niepewna misja. Ciężko bowiem zachowania dzieci przewidzieć, trudno też stwierdzić jednoznacznie, czy dana atrakcja przypadnie im do gustu. Tak czy siak są spore zalety organizowania urodzinowego przyjęcia dla dziecka. Zwykle koszty są mniejsze, bo impreza trwa krócej i nie wymaga serwowania rozbudowanego menu. Kluczowe są napoje dla wszystkich dzieci, oczywiście coś słodkiego, a większość czasu maluchom i tak powinna zająć dobra zabawa.

W przypadku przyjęć dziecięcych możemy bez obaw zaszaleć z dekoracjami. Muszą być utrzymane w dziecięcym, bajkowym klimacie, ale trzeba uwzględnić różnice płciowe. U dziewczynek mile widziany jest róż, u chłopców kolor niebieski oraz ciemniejsze barwy. Chłopcy od pewnego momentu silnie podkreślają swoją odrębność wobec dziewczyn, dlatego warto wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

Scenariusze zabaw jakie przygotujemy dla małych gości powinny być dobrze przemyślane. Można też puścić dzieci na żywioł, bo na pewno doskonale zorganizują sobie czas. Oczywiście czujne oko opiekunów jest potrzebne i na pewno nie zawadzi od czasu do czasu zajrzeć, co tam szkraby porabiają. Świetnym pomysłem jest też zapewnienie dzieciakom specjalnej atrakcji – na przykład w postaci występu klauna lub iluzjonisty. Takie show sprawi, że przyjęcie urodzinowe okaże się niezapomnianym.